Home » Flashcards a Efektívne učenie

Flashcards a Efektívne učenie

My v studyterii veríme, že efektívne a inovatívne učenie je oveľa viac prospešné pre všetkých študentov ako také “old-school” memorizovanie. Aj keď práve memorizovanie je stále veľmi obľúbené vo vyučovaní na väčšine slovenských školách, my v Studyterii si myslíme, že na maturitu sa viete pripraviť aj inými, inovatívnejšími spôsobmi. A tak v tomto blogu vám prilblížim spôsob učenia cez flashcards, po slovensky by sme ich vedeli nazvať pomocné kartičky, ktoré aj mne veľmi pomohli v učení a príprave na maturitu.

Flashcards – alebo pomocné kartičky – sú v podstate malé kartičky ktoré fungujú na princípe, že na jednu stranu karty si napíšeme pojem a na druhú stranu si napíšeme vysvetlenie. Vďaka tomu sa môžeme celkom zábavnou formou rýchlo naučiť a vysvetliť pojmy, ktoré sa nám zídu vedieť na maturite. Medzi najlepšie benefity používania flashcards teda patrí možnosť samo-preskúšania sa a repetitívnosť tohto skúšania pomôže zapamätať si tie najdôležitejšie pojmy, ktoré sa môžu objaviť aj na maturite.

V poslednej dobe sa stali veľmi obľúbenými online webstránky, v ktorých si vieme vytvoriť flashcards online. Obľúbená stránka na online flashcards je Quizlet, ktorú využívame aj my, aby sme pre vás pripravili flashcards sety. Neváhajte a pozrite si sety, ktoré nájdete v podstránke “Flashcards”.

1 názor na “Flashcards a Efektívne učenie”

  1. Pingback: Učenie v skupine ako efektívna príprava na skúšky - Studyteria

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *