Home » Učenie v skupine ako efektívna príprava na skúšky

Učenie v skupine ako efektívna príprava na skúšky

Ako sa tak pomaly blíži koniec školského roka, rozhodol som sa zazdieľať moje tipy a triky ako sa efektívne pripraviť na skúšky a testy. Učenie sa cez flashcards sme si už prešli, tento blog vieš nájsť na našej stránke. V tomto článku by som sa teda rád venoval aj iným metódam, ktoré mi pomáhajú s učením a pripavovaním na skúšky. Mne najviac pomáha, keď študujem v skupine alebo aspoň vo dvojici, o čom budem písať v tomto blogu. 

V studyterii veríme, že “tradičné” učenie a príprava na maturitu – cez memorovanie a písanie zdĺhavých poznámok – nemusí byť jediná cesta, ako na maturite a na skúškach uspieť. Naopak, pozeranie videí a skúšanie pomocou flashcards môže spraviť učenie ešte efektívnejšie. Rovnako je však pre mňa dôležité aj učenie sa s niekým v skupine alebo vo dvojici, ak sa chcem skutočne dobre pripraviť na skúšky. Z mojej skúsenosti viem povedať, že keď o nejakej téme, ktorú preberáme v škole, diskutujem s mojim spolužiakom, viem si učivo zapamätať ľahšie. Navyše, môj study buddy mi môže vysvetliť nejaké pojmy, ktorým nerozumiem, alebo mi môže priniesť nové perspektívy pre komplexnejšie pochopenie tém. Študovanie v skupine sa mi najviac osvedčilo pri príprave na hodiny dejepisu a politiky, kde je málokedy jedna jasná odpoveď na otázky a diskusia s niekym mi vždy pomohla lepšie pochopiť aj zložité udalosti a témy.

Práve učenie v skupine alebo aspoň vo dvojici môže byť skvelá príležitosť, ako sa efektívne pripraviť na skúšky a vrelo odporúčam, aby si si to vyskúšal aj ty so svojimi spolužiakmi. V Studyterii by sme v budúcnosti radi priniesli spôsob, ako študentov ľahšie pripojiť cez videohovor a dať im možnosť študovať spoločne. To by nás prinieslo bližšie k nášmu spoločnému cieľu – pomôcť všetkým študentom efektívne sa pripraviť a uspieť vo svojich štúdiách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *